Neden BÜ

GELEN ÖĞRENCİ/PERSONEL

İndirimli Barınma
Üniversitemiz gelen öğrencilere İndirimli barınma imkanı sağlayacaktır. Bingöl Üniversitesi konuk evi iki kişilik odalar şeklinde olup kampüs içerisinde yer almaktadır. Gelen öğrenciler konuk evinde kalmak istiyorlarsa bunu ilgili değişim döneminde belirtmeleri gerekmektedir. Konuk evi tahsisinde başvuru sırası baz alınacaktır.

Konukevimiz sınıflara, laboratuarlara, kütüphaneye, spor salonlarına ve kafeteryaya yürüme mesafesindedir.

İndirimli Yeme-İçme

Bingöl Üniversitesi değişim programı kapsamında gelen öğrenciye indirimli yeme-içme imkanı sağlayacaktır. Gelen öğrenciler kampüs içerisinde bulunan yemekhaneden yararlanabilirler. Ayrıca merkez kafeteryada uygun fiyatlara fast food imkanı da sunulmaktadır.

Oryantasyon Programı

AB dış ilişkiler Ofisi değişim programı kapsamında gelen öğrenciye oryantasyon programı gerçekleştirecektir. Bu program ile kampus içerinde gezi ve şehir turu yapılacaktır. Ayrıca kayıt, vize danışmanlığı, sağlık ve güvenlik vs. gibi konularda bilgi verilecektir.

Türkçe Kursu

Üniversitemiz değişim programı kapsamında gelen öğrenciye indirimli Türkçe Kursu imkanı sunacaktır. Bu kurslar Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün akademik personeli tarafından verilecektir.

 

GİDEN ÖĞRENCİ/PERSONEL

İndirimli İngilizce Kursu (100 saat)

Üniversitemiz değişim programı kapsamında giden öğrenciye indirimli İngilizce Kursu imkanı sunacaktır. Dil kurslarından daha detaylı bir şekilde yaralanmak isteyenler Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinden de uygun ücrete kurs talep edebilirler.

Oryantasyon Programı

AB dış ilişkiler Ofisi değişim programı kapsamında giden vize danışmanlığı ve değişim programına ilişkin dokümanların hazırlanması konularında rehberlik edilecektir.